22.03.2017

C to niezrównana Królowa Witamin.

 

Witamina C jako Królowa Witamin? W zasadzie trudno obejść się bez każdej z nich. Zarówno A, C, E, D i wiele innych istotnych  związków z grupy witamin jest niezwykle ważnych dla naszego organizmu. Jednak witamina C  szybkim , wręcz natychmiastowym działaniem zachwyca nas bez względu na rodzaj skóry. Już po jednym użyciu ( pod warunkiem że forma chemiczna substancji będzie aktywna) zobaczymy różnicę i efekt. 

PO PIERWSZE  - wzrost napięcia skóry spowodowany nagłym spłaszczeniem komórek warstwy rogowej, które ułożone dachówkowo często są "porozrzucane" na powierzchni naskórka. Witamina C,  w zasadzie kilka kropli serum spowoduje że komórki te uporządkują się i zaczną się przygotowywać do mikrozłuszczania. Witamina C,  w zasadzie kilka kropli serum spowoduje ze komórki te uporządkują się i zaczną się przygotowywać do mikrozłuszczania.  Przez kilka dni skóra będzie pięknie napięta i wygładzona, jednak po kilku dniach zaczniemy odczuwać delikatne rozluźnienie i czasem lekkie przesuszenie . Nie będzie ono dotkliwe, lecz w porównaniu z pierwszymi efektami może być odczuwalne jako nieznaczny, krótkotrwały dyskomfort. Spowodowane jest to rozpoczynającym się procesem mikrozłuszczania. Tak delikatnego że oko nasze tego nie widzi. Jednak odczucie suchości jest właśnie tego sygnałem. Z  resztą nie należy się tym zupełnie przejmować gdyż już za kilka dni a czasem nawet godzin ponownie ujrzymy i odczujemy piękną i napiętą skórę, jednak z dodatkowym efektem.

PO DRUGIE - ten dodatkowy efekt to rozjaśnienie czy jak wolicie rozświetlenie skóry. I to jest kolejny fenomen witaminy C. Drobne, stopniowe odklejanie komórek warstwy rogowej oraz przyśpieszenie tej wymiany odsłania nam zdrowy, nowy, świeży naskórek pozbawiony plamek, drobnych zmarszczek i nierówności.  Skumulowany, ciemny barwnik w postaci przebarwień zostaje w tym procesie usunięty. Nie jest to wprawdzie sposób na całkowite i trwałe zredukowanie przebarwień ale  tym więcej w innym artykule.

PO TRZECIE - witamina c jest niezbędnym składnikiem w procesie produkcji kolagenu. A wiemy ze kolagen jako białko strukturalne odgrywa ogromna role w utrzymaniu jędrności i spręzystości skóry. Według badań opisanych w piśmie "International Journal of Cosmetic Science" długotrwałe działanie kwasu askorbinowego ( wit C) na komórki tkanki łącznej człoweka znacznie stymuluje syntezę kolagenu nawet wzrost do 8 %. Witamina C uczestniczy jako katalizator na każdym etapie tworzenia kolagenu od najmniejszego aminokwasu aż do powstania cząsteczki kolagenu. Warto więc zadbac o dostarczanie tej witaminy zarówno zewnętrzne w dobrych dermokosmetykach jak i w postaci pożywienia.

PO CZWARTE -  witamina C jest zaliczana do najsilniejszych antyoksydantów.  Silnie odtruwa skórę i redukuje ilość wolnych rodników zwłaszcza po opalaniu zobojętniając niekorzystne skutki działania słońca . Zobojętnia toksyczne metabolity,  chroni przed utlenianiem lipidów i białek skóry. Działa ochronnie i stymuluje regenerację. Mitem są informacje o szkodliwym działaniu witaminy C w czasie letnim. Stosujcie więc niskie stężenia zarówno na dzień lub  na noc zapewniając jednocześnie dodatkową ochronę przeciwsłoneczną stosownymi filtrami.  

 

 
 

 

Moje ulubione

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram