03.04.2017

SPA w Kurniku

Małe, wiejskie spa w budynku, który niegdyś był domem dla kur dziś jest miejscem, w którym można odpocząć, zażyć kąpieli parowych z dodatkiem naturalnych peelingów i masek ziołowych. Jest tu też intymna przestrzeń do masażu ciała i zabiegów kosmetycznych w stylu eko. Urządziłam to miejsce zdecydowanie w stylu wiejskim. Bielone, ręcznie gładzone ściany są, co ciekawe,  moim dziełem. Podczas tej pracy okazało się iż męska ręka jest zbyt mocna do takich subtelności :)  

Efekt naturalnej gliny czy też ścian w stylu lepianki wymagał spokoju , uważności i cierpliwości. Gdy tylko przyśpieszałam pracę , natychmiast struktura stawała się zbyt "agresywna" i wyrazista. Dopiero spokój wprowadzał rytm pracy umożliwiający otrzymanie zamierzonego efektu. Do tego zasłonki ze starej pościeli od Mamy . Oczywiście zasłonki w drobne, niebieskie kwiatki, dużo drewna i podłoga ze starych, stuletnich dachówek przepalonych na kwadratowe , małe płytki i wnętrze przepełnione magią zapachu świeżej i suszonej lawendy oraz sporą ilości olejków eterycznych dopełnia całość.

Ciepła dodaje bielony piec - kominek w kształcie butli do wina pomalowany w subtelne kwiatki ( oczywiście błękitne). W piecu palimy drewnem, więc światło ognia dodatkowo podkreśla przytulny i urokliwy klimat tego miejsca. No i chyba najważniejszy jest  fakt, że SPA w Kurniku znajduje się w wiejskim gospodarstwie agroturystycznym wśród pól i lasów a tuż za nim rozkłada sie latem dywan lawendowej łąki.I Gościom chce się wracać :)
 

https://www.facebook.com/wipsowo44/

http://wipsowo44.pl/

http://www.facebook.com/SPA-w-Kurniku-1975537189398691/

 

SPA w Kurniku

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram