22.03.2018

Laserem w metrykę

Wykorzystanie lasera w medycynie i kosmetologii jest dziś powszechne. To uniwersalne narzędzie usuwa przebarwienia, niweluje blizny, zamyka naczynka krwionośne, odmładza. I co ważne, szybki i komfortowy zabieg nie wyłącza z codziennego życia.

Zima i wczesna wiosna to najlepszy czas na zabiegi laserowe. Powiedziałabym nawet, że to ostatni dzwonek. Opalona skóra to bowiem jedno z przeciwskazań. Wystawienie się na słońce może prowadzić do przebarwień. Dlatego nie wykonuje się ich późną wiosną i latem. Szczególnie, że np. w przypadku depilacji laserowej mówimy o serii pięciu-sześciu zabiegów. A to dlatego, że włos przechodzi różne fazy wzrostu: aktywną, spoczynku i obumierania. Tylko w tej pierwszej możemy usnąć go trwale. W fazie aktywnego wzrostu jest w danej partii ciała ok. 20 proc. włosów, stąd konieczność wykonania serii. Najczęściej co 6 tygodni, bo naturalne przejście z ostatniej fazy wzrostu do pierwszej trwa od 4 do 12 tygodni. Już po pierwszym zabiegu widać ogromną różnicę.

Laser to także idealne narzędzie do zamykania popękanych naczynek. I rozwiązania problemu, z którym borykają się w równym stopniu panie i panowie. Choroby skóry: trądzik różowaty, trądzik wieku dorosłego, czy choroby autoimmunologiczne nie oszczędzają żadnej płci. Trądzik różowaty leczy się przez zapobieganie jego objawom, czyli uszczelnianie ścian naczyń krwionośnych, wzmacnianie odporności skóry, zamykanie trwale rozszerzonych naczynek. Nie ma skuteczniejszego narzędzia niż laser bądź koagulacja. Z tym, że ten pierwszy jest nowocześniejszy, szybszy i bardziej komfortowy. To nie jest zabieg, który wykonuje się w serii, ale zdarza się, że trzeba go rozłożyć na dwa, trzy etapy.

Popularne staje się też fotoodmładzanie wykonywane fotoodmładzania metoda IPL. Intensive Pulse Light, czyli pulsacyjne źródło światła naprawia wszelkie uszkodzenia spowodowane przez światło, uszczelnia ściany naczyń krwionośnych, łagodzi rumień, działa odmładzająco, stymulując kolagen i elastynę, wyrównuje koloryt skóry, niwelując przebarwienia. Jest to zabieg bezpieczny, niewyłączający z życia codziennego. Wymaga jednak serii, a więc i czasu. Efekty są widoczne mniej więcej po 3 tygodniach i w takich odstępach wykonujemy zabiegi. To doskonały sposób na zapobieganie starzeniu się skóry, bez ingerencji i naruszenia jej ciągłości.

Jeśli już mowa o odmładzaniu, to we współpracy z lekarzem medycyny estetycznej wykonujemy także zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego CO2To zabieg stosowany także przy przebarwieniach, głębokich bliznach i zmarszczkach. Świetny na dłonie. Bardziej ingerujący, a więc i wymagający dłuższego czasu, w którym nie powinniśmy się wystawiać na słońce.

Przed każdym przeprowadzamy szczegółowy wywiad. Istnienie całe mnóstwo przeciwskazań do ich wykonania. Obecnie na rynku istnieje dużo suplementów i leków, które są fotouczulające. Wrażliwość na światło zwiększają także niektóre zioła, czy kremy zawierające retinol. Przeciwskazaniem są również choroby autoimmunologiczne, nieuregulowana cukrzyca, wszelkie stany zapalne na skórze, duża skłonność do przebarwień, bliznowców. Oczywiście musimy się liczyć z reakcją skóry: obrzękiem, ranką, zaczerwienieniem. W naszym gabinecie używamy wyłącznie dermokosmetyków, ściśle współpracujemy też z lekarzem dermatologiem i lekarzem medycyny estetycznej.

 

Autorką artykułu jest Julita Stępień 

kosmetolog z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym.
Właścicielka Gabinetu Kosmetyki Profesjonalnej LUMIÉRE.
Członek Zarządu  Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kosmetologii „Przyjazna Kosmetyka”.

Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej LUMIÉRE
ul. Żeromskiego 15/2

25-369 Kielce
tel. 500 230 124
www.gabinetlumiere.pl

 

Laserem w metrykę.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram