BEAUTY

13.11.2019

Jaką masz skórę?

Większość klientów gabinetów kosmetologicznych  zadaje takie  pytanie, oczekuje odpowiedzi i chce ją usłyszeć od kogoś, kto się zna na rzeczy. Albo odpowiedź już zna, tylko chce usłyszeć  że ma rację. Bez względu na to czy nasz klient chodzi do jednego gabinetu czy nadal błądzi i szuka swojego  miejsca na ziemi odpowiedzi na to pytanie  mogą się różnić. A to dlatego że skóra żyje, podlega różnym przemianom, czynnikom emocjonalnym, wewnętrznym i środowiskowym. Kiedyś obowiązywała zasada skóry tłustej, suchej, mieszanej lub normalnej. Tej ostatniej raczej nikt nie miał oprócz dzieci ale wielu z nas o niej słyszało. Rzeczywiście można podzielić rodzaje skóry na kilka podstawowych typów.

czytaj więcej...
06.10.2018

Skóra właściwa

W zasadzie nigdy nie zastanawiamy się nad nazwą tej warstwy skóry  ale teraz stwierdzam że jest jak najbardziej właściwa. Bo skóra właściwa jest właśnie tym  co tworzy cały jej fundament i stabilność. Stanowi  ponad 90 % całej masy skóry i odpowiada za jej fizyczne właściwości i odporność. Grubość skóry właściwej wynosi od 0,3 mm na powiekach do 3 mm na plecach. Z naskórkiem łączy ją granica skórno - naskórkowa składająca się zarówno z elementów naskórkowych jak i skórnych. Do uszkodzeń tej struktury może dochodzić w wyniku stanów zapalnych, wrodzonych zaburzeń anatomicznych czy uszkodzeń związanych z odkładaniem się przeciwciał na granicy skórno naskórkowej w wielu chorobach pęcherzowych [3].

czytaj więcej...
22.03.2018

Laserem w metrykę

Jeszcze jest czas na zabiegi laserowe. Powiedziałabym nawet, że to ostatni dzwonek. Opalona skóra to bowiem jedno z przeciwskazań. Wystawienie się na słońce może prowadzić do przebarwień. Dlatego nie wykonuje się ich późną wiosną i latem. Szczególnie, że np. w przypadku depilacji laserowej mówimy o serii pięciu-sześciu zabiegów. A to dlatego, że włos przechodzi różne fazy wzrostu: aktywną, spoczynku i obumierania. Tylko w tej pierwszej możemy usnąć go trwale. W fazie aktywnego wzrostu jest w danej partii ciała ok. 20 proc. włosów, stąd konieczność wykonania serii. Najczęściej co 6 tygodni, bo naturalne przejście z ostatniej fazy wzrostu do pierwszej trwa od 4 do 12 tygodni. Już po pierwszym zabiegu widać ogromną różnicę.

czytaj więcej...
12.03.2018

Menopauza i skóra

Wzrost rozwoju społeczno-gospodarczego, poprawa jakości życia i opieki medycznej doprowadziły do wzrostu światowej długości życia. Atrakcyjny wygląd skóry ma znaczny wpływ na jego jakość dla większości populacji. W ostatnich latach pojawia się coraz więcej dowodów na istotny wpływ aktywności fizycznej, żywienia i stylu życia na stan zdrowia ale także i na starzenie się skóry zwłaszcza u kobiet w okresie menopauzy. Pojawiające się w tym okresie obniżenie poziomu estrogenów powoduje wiele objawów klinicznych i zaburzeń metabolicznych np. zaburzenia nastroju, napadowy rumień i uczucie gorąca, zaburzenia snu oraz zmiany w tkankach estrogenozależnych. Do wczesnych objawów menopauzy można również zaliczyć również nadmierną potliwość, stany depresyjne a w okresie postmenopauzalnym problemy z osteoporozą.

czytaj więcej...
17.02.2018

Odmładzanie przez nakłuwanie

Wiesz że celowe uszkadzanie skóry poprzez kontrolowane mikronakłuwanie może dzaiałać odmładzająco i rewitalizująco? Tylko nie próbuj tego robić w domu! Do takiego zabiegu niezbędne są  aseptyczne warunki gabinetowe, które znajdziesz w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. Podczas tego zabiegu zachodzi w skórze wiele procesów, które poprzez zmianę architektury skóry oraz wywołanie szeregu pozytywnych reakcji fizjologicznych daje efekt naprawczy i odmładzający. Podczas zabiegu oprócz mechanicznych nakłuć istotny jest również koktajl aktywnych składników stosowanych jednocześnie z nakłuciami. To zawartość sterylnych ampułek  dostosowanych do potrzeb danej skóry. Po dobrze wykonanym zabiegu efekt jest zawsze!. Zapraszam do przeczytania artykułu  na blogu Kosmetyka od Podszewki. Tu dowiesz się jak to działa.

czytaj więcej...
15.05.2017

Moda na mezoterapię

Mezoterapia -  czytamy i słyszymy o niej wszędzie. Zapewne każda z Was ma koleżankę, która już tego zabiegu doświadczyła, lub przynajmniej koleżanka koleżanki. Chcemy ładnie wyglądać i dobrze się czuć, a wiosna szczególnie sprzyja nowym wyzwaniom i pomysłom. Przedstawię  Wam więc kilka szczegółów o tym zabiegu. Mezoterapia igłowa to zabieg kosmetyczny lub jak wolicie estetyczny, który polega na śródskórnym i podskórnym podaniu substancji aktywnej często również w formie leku za pomocą wstrzyknięć. Pierwszy taki zabieg przeprowadził Michael Pistor w 1958r. Wykonanie tego zabiegu wymaga wprawnej, lekkiej ręki i doświadczenia. To pozwala na przewidywalne efekty i zminimalizowanie odczuć związanych z nakłuciami, których podczas tego zabiegu jest naprawdę wiele.

czytaj więcej...
12.05.2017

Od podszewki

Jak to dobrze, że świat się zmienia. Wraz z nimi nasze wymagania i oczekiwania wobec samych siebie. Coraz większa świadomość ludzkiego organizmu skłania nas do zarządzania samym sobą, wpływania na własny wygląd i samopoczucie. Media huczą o zdrowym stylu życia, młodym wyglądzie i cudownych zabiegach estetycznych. No i oczywiście na długowieczność, wzorując się na koreańskich kobietach żyjących średnio 90 lat.Naturalne składniki co chwila ścigają się w modowej przepychance. Moda na czosnek, ostropest, odkwaszanie, topinambur. Na imbir, błonnik, kurkumę i placki orkiszowe. Super, tylko pozostaje pytanie: jak w jednej dobie dostarczyć sobie wszystko, by wystarczająco nasycać tkanki odpowiednimi składnikami? Jak, czym i ile, by wyglądać młodo bez względu na wiek?

czytaj więcej...
24.04.2017

Więcej o Retinolu

Czy zauważasz na swojej skórze pierwsze zmarszczki?
Czy Twoja skóra jest szara i bez blasku?
To pierwsze sygnały do wprowadzenie w swojej pielęgnacji kremów z retinolem.
O retinol zapytałam  specjalistkę Iwonę Zbrońską -Jankowską, która w branży kosmetologicznej jest znanym autorytetem. Od 25 lat jest związana z kosmetologią i od 17 lat świadomie pracuje z  witaminą A. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem nie tylko ze swoimi klientami ale też ze specjalistami na łamach najlepszych branżowych  pism ( LNE) oraz jako wykładowca na sympozjach, kongresach oraz w prestiżowej szkole dla kosmetologów Collegium Cosmeticum w Toruniu.

czytaj więcej...
09.04.2017

Sezamku otwórz się

Jedz sezamki i pij olej sezamowy.  Dla zdrowia i urody. Oczywiście z umiarem, jednak regularnie. Korzystaj też z tych dobrodziejstw natury  stosując je zewnętrznie na skórę i włosy.  Sezam należy do najzdrowszych pokarmów na świecie Warto więc o nim trochę :) Szukaj go na półkach ze zdrową żywnością  oraz w dobrych  salonach kosmetycznych i .fryzjerskich. Korzystaj z masaży ciała z wykorzystaniem sezamkowego oleju. Dodawaj do kąpieli, peelingów, ciast, maseczek i sałatek. 

czytaj więcej...
30.03.2017

Dlaczego retinol odmładza skórę

Retinol jako składnik kosmetyków uznawany jest za najbardziej skuteczny i pewny w aktywności zarówno na powierzchni jak i w głębokich warstwach skóry. Od dawna mozna kupić kremy z retinolem, jednak dopiero w ostatnich latach ich działanie i stosowanie może być przyjemne. W pierwszych kremach z retinolem stosowało się tylko czystą jego postać . Wiązało się to z powolnym "rozdrażnianiem" skóry wywoływanymprzez tzw retinoidowe zapalenie skóry, które było skutkiem pożądanym. Skóra zaczynała się złuszczać, stawała się podrażniona i zaczerwieniona z powodu tzw reakcji retinoidalnej . 

czytaj więcej...

Instagram