08.04.2017

Cytryniada

 Moda na zdrowie i urodę trwa. Zabiegi kosmetyczne, peelingi, złuszczania i wiele cudownych kuracji były postrzegane jako główny sposób na piękną skórę. I słusznie. Jednak to, co dostarczymy skórze "od podszewki" wzmocni efekty i sprawi że nasza skóra będzie funkcjonowała i wyglądała jeszcze lepiej. Dziś o cytrynie. 

Owoc ten przybył do nas z rejonów Chin w okresie średniowiecza. Choć jeszcze nie tak dawno kojarzył się z luksusem, świętami lub czymś co może nam przysłać  tylko wujek z Ameryki. Dziś mamy jej pod dostatkiem. Warto więc się jej dobrze przyjrzeć.  Ma ładny, regularny kształt i cudowny  kolor. Oczywiście cytrynowy. Ale najważniejsze są jej wartości odżywcze.

Cytryna w postaci surowej, z wodą, w sałatkach, deserach i jako przyprawa do wielu dań oraz jako składnik maseczek wielu kompozycji kosmetycznych działa :) I to jak! Przed zastosowaniem tego owocu poturlaj go po stole i przekrój po skosie. Wyciśniesz z niej wtedy naprawdę wszystki soki. Spożywaj ją codziennie. I choć nie jest ona królową witaminy C (50 mg/100g) to doskonale łagodzi objawy przeziębienia i grypy, podnosi odporność i witalność. Zawiera sporo rutyny, więc zapobiega utracie witaminy C z organizmu, uszczelnia naczynia krwionośne i poprawia stan skóry naczynkowej.

Wybierając cytrynę wybierz tą ciężką,w regularnym kształcie i kolorze, pachnącą na końcówkach. Codziennie rano rozpocznij dzień właśnie szklanką wody z cytryną. Działa jak najlepszy kosmetyk. Napój ten stosowany regularnie dostarczy skórze  flawonoidów i witaminy C a także hesperydynę, która łagodzi objawy alergiczne  i działa synergistycznie do witaminy C na stan kolagenu.

Jakie jeszcze ma działanie cytryna? 
Kwaśny smak - wspomaga perystaltykę jelit
Związki przeciwkwasowe - odkwasza organizm ( alkaizuje)
Witamina C i flawonoidy - usuwają toksyny
Hesperydyna - łagodzi alergie
Tangerytyna - łagodząco w zaburzeniach mózgowych
Rutyna - chroni oczy i naczynka krwionośne
Pomaga rozpuszczać złogi wapniowe
Dwuwęglan potasu - neutralizuje metaboliczne kwasy

 

Kosmetyki z witaminą c poniżej dostępne w sprawdzonych salonach :

http://chimera.olsztyn.pl/http://salon.kosmetyczny.com.pl/ , http://klinikadermourody.pl/ , http://www.issima-instytut.eu/ , http://www.kosmoprof.pl/ , http://www.klinikaambroziak.pl/ , http://www.skinclinic.pl/ , http://beauty-center.com.pl/ , http://www.bezpiecznakosmetyka.pl/ , http://www.gabinetkosmetyczny-dd.pl/
Źródła
cudph.pl/
www.pcme.pl
http://www.poradnikzdrowie.pl/ 

Cytryniada

2 komentarze

  • Kazaro - 22 maja 2020 08:57

    Wygląda bardzo zdrowosmile Odpowiednia dieta to podstawa jeżeli chodzi o zdrowie, sprzęt kosmetyczny także może się oczywiście przydać.
  • Dash of Glam - 22 maja 2020 17:52

    Taka moda to mi się podoba. Naturalne produkty, w tym kosmetyki, są bardzo dobrym wyborem. Warto na takie postawić i tyle.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram