25.03.2017

Awokado pomaga nawilżać skórę

Jeszcze jakiś czas temu awokado nie było owocem modnym i często spożywanym. Obecnie na każdym kroku dowiadujemy się o jego wspaniałych właściwościach odżywczych, ochronnych, wspomagających pracę mózgu czy przeciwnowotworowych. Poza tym jest niezwykle fotogeniczne i apetyczne. Smak, oczywiście według uznania, choć mój gust kulinarny akceptuje ten owoc w każdym wydaniu. Zarówno w postaci surowej w sałatkach owocowo warzywnych, pastach kanapkowych jak i w towarzystwie wielu innych dobroczynnych składników w świeżo wyciskanych sokach owocowych.
Moim celem w awokado sa nienasycone kwasy tłuszczowe, które doskonale uzupełniają metody zewnętrznego nawilżania skóry.

 

Te metody to oczywiście stosowanie kremów, maseczek, serum i innych nailżających produktów kosmetyczneych. Jednak zdarza się  wielu moim klientkom, że mimo stosowania najlepszych jakościowo nawilżaczy skóra jak była sucha, tak jest bez względu na jakość i ilość kosmetyków. Bardzo często w analizach składu komórkowego ciała stwierdzamy mocno zaniżony profil tłuszczowy czyli deficyt nienasyconych kwasów tłuszczowych. W takiej relacji fizjologicznej  skóra nie ma szans do autonawilżania oraz dostatecznego zatrzymywania dostarczanej z zewnatrz wilgoci. Warto więc zadbać o zbilansowaną dietę. Dostarczanie w pożywieniu odpowiedniej relacji kwasów omega 3-6-9 jest bardzo istotne w pielęgnowaniu skóry.

 

A tych w awokado jest naprawdę sporo. W swoim składzie zawiera ok 20-30 % zdrowych tłuszczów, błonnik i dużo antyoksydantów. Witaminy A, C i E jako silne antyutleniacze podejmą walkę z wolnymi rodnikami, które niszcząc lipidy naskórka uszkadzają go narażając całą naszą skórę na utratę jakości w procesach obronnych, podrażnienia i zmiany w strukturach sprężystych ( kolagen, elastyna) co powoduje przyśpieszone starzenie, wysychanie i odparowywanie wilgoci. Awokado wiec jest mocnym i silnym obrońcą i wsparciem dla skóry. Przyjmowane zarówno w jako pożywienie a takze w postaci składnika domowych maseczek kosmetycznych z pewnością poprawi stan i jakość każdej skóry bez względu na jej rodzaj. Polecam :)

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram