Archiwum - 2017-03

30.03.2017

Dlaczego retinol odmładza skórę

Retinol jako składnik kosmetyków uznawany jest za najbardziej skuteczny i pewny w aktywności zarówno na powierzchni jak i w głębokich warstwach skóry. Od dawna mozna kupić kremy z retinolem, jednak dopiero w ostatnich latach ich działanie i stosowanie może być przyjemne. W pierwszych kremach z retinolem stosowało się tylko czystą jego postać . Wiązało się to z powolnym "rozdrażnianiem" skóry wywoływanymprzez tzw retinoidowe zapalenie skóry, które było skutkiem pożądanym. Skóra zaczynała się złuszczać, stawała się podrażniona i zaczerwieniona z powodu tzw reakcji retinoidalnej . 

czytaj więcej...
28.03.2017

Kilka słów drzewach

Polecam Wam  książkę, która wzbogaciła moje  postrzeganie świata, który jest przecież tak blisko nas.  Sekretne Życie Drzew  Petera Wohllebena opisuje jak niesamowite i zdumiewające rzeczy dzieją się w lesie. Są tam całe rodziny i przyjaciele, którzy wzajemnie się sobą opiekują, porozumiewaja, wspierają w trudnych chwilach. Mają potomstwo, którym zajmują się latami by wesprzeć je w dostarczaniu pokarmów lub osłanić przed zagrożeniem. Autor przedstawia wyniki najnowszych badań naukowych potwierdzających  te zdolności  oraz to że trzeszczenie korzeni, pochylanie pni, wyginanie pędów i utrzymywanie równowagi to coś więcej. 

czytaj więcej...
28.03.2017

Skóra również potrzebuje tlenu

Ładna, zdrowa i czysta skóra to marzenie każdego i każdej z nas. I najlepiej taka, którą w pełni akceptujemy i dobrze się w niej czujemy. Smarowanie jej powierzchni wszelkimi mazidłami, kremami, maskami albo nawet traktowanie najlepszymi zabiegami ma być kluczem do zdrowej i promiennej cery. No właśnie, napisałam "powierzchni". A co z tym co jest pod powierzchnią ? Tam, już nieco głębiej dzieje się naprawde wiele. Nie widzimy procesów natleniania, regeneracji, wymiany płynów czy procesów odpornościowych. Dzis piszę  o dwóch twarzach tlenu, który jest jednym z najlepszych i niezbędnych kosmetyków ale też czasami niebezpiecznym wrogiem czekającym na nasze słabsze dni.

czytaj więcej...
25.03.2017

Awokado pomaga nawilżać skórę

Jeszcze jakiś czas temu awokado nie było u nas owocem modnym i często spożywanym. Obecnie na każdym kroku dowiadujemy się o jego wspaniałych właściwościach odżywczych, ochronnych, wspomagających pracę mózgu czy przeciwnowotworowych. Poza tym jest niezwykle fotogeniczne i apetyczne. Smak, oczywiście według uznania, choć mój gust kulinarny akceptuje ten owoc w każdym wydaniu. Zarówno w postaci surowej w sałatkach owocowo warzywnych, pastach kanapkowych jak i w towarzystwie wielu innych dobroczynnych składników w świeżo wyciskanych sokach owocowych.
 

czytaj więcej...
25.03.2017

Motyl

Motyl na ganku. 

czytaj więcej...
22.03.2017

C to niezrównana Królowa Witamin.

Witamina C jako Królowa Witamin? W zasadze trudno obejść się bez każdej z nich. Zarówno A, C, E, D i wiele innych istotnych  związków z grupy witamin jest niezwykle ważnych dla naszego organizmu. Jednak witamina C  szybkim , wręcz natychmiastowym działaniem zachwyca nas bez wzgledu na rodzaj cery. Już po jednym użyciu ( pod warunkiem że forma chemiczna substancji będzie aktywna) zobaczymy różnicę i efekt. 

PO PIERWSZE  - wzrost napięcia skóry spowodowany nagłym spłaszczeniem komórek warstwy rogowej, które ułozone dachówkowo czesto sa "porozrzucane"...

czytaj więcej...

Instagram