ZDROWIE

02.11.2017

Fitochemikalia - roślinne kosmetyki

Dieta kosmetyczna, to taki sposób zywienia, który chroni, pielęgnuje i wpływa na ogólny dobrostan skóry.  Dziś o tym,  czego oczekiwać od dobrego kosmetyku i jakich szukać składników w pożywieniu, by uniknąć zmarszczek, przedwczesnego starzenia oraz zniwelować przebarwienia i odbarwienia na skórze. Co jest ważne w ochronie przed czynnikami zewnętrznymi i jak połączyć dobrą pielęgnację z "dietą kosmetyczną". Nadmierne przebywanie na słońcu oraz wpływ pozostałych czynników środowiskowych z pewnością działają na naszą skórę niekorzystnie. Choroby i zaburzenia skóry wywoływane przez przewlekłą ekspozycję na promieniowanie UV powodują nadmierną indukcję stanu zapalnego, stresu oksydacyjnego oraz uszkodzeń na poziomie DNA komórkowego. Skóra jednak posiada skomplikowany system radzący sobie ze stresem oksydacyjnym wywołanym przez UV. Nadmierne  obciążenie jej zdolności antyoksydacyjnych powoduje jednak przedwczesne starzenie, zmarszczki, ciemne przebarwienia czy suchość skóry,  

czytaj więcej...
28.05.2017

Zielono na zdrowie

Jak już wiemy nasza skóra wygląda tak, jak traktujemy samych siebie. Ale My to nie tylko oczy, sylwetka i strój. My to również wątroba, nerki, jelita czy trzustka.  Pracują dla nas przez całe życie. Często za darmo. Bywa nawet że wymierzamy im karę za ich pracę w postaci złego traktowania. Odżywianie, nastrój, panowanie nad dietą i emocjami może być zarówno karą jak i nagrodą za ich ciężką, nieustanną i oddaną działalność. A żeby skupiać się głównie na pozytywnych tematach przedstawie Wam listę zielonych nagród jakimi możecie obdarować samych siebie. Regularne, długotrwałe i codzienne ich stosowanie pozwoli Wam cieszyć się piekną i zdrową  skórą. 

czytaj więcej...
04.05.2017

Dlaczego warto jeść dobre tłuszcze

Mam jeść tłuszcze? Przecież będę gruba!

Tłuszcze nie kojarzą nam się zbyt dobrze. Wciąż dbamy lub staramy się dbać o to by nie odkładały nam się na boczkach, biodrach, udach czy brzuchu. Kojarzą nam się z nadwagą i tłustym jedzeniem. Jednak tłuszcze w naszym organizmie są niezwykle ważne i dbałość o dostarczanie ich w codziennej diecie w odpowiedniej ilości i jakości może właśnie sprawić, ze Twoja sylwetka wysmukleje, skóra stanie się piękna a włosy i paznokcie będą powodem do dumy.

czytaj więcej...
08.04.2017

Cytryniada

Cytryna w postaci surowej, z wodą, w sałatkach, deserach i jako przyprawa do wielu dań oraz jako składnik maseczek wielu kompozycji kosmetycznych działa :) I to jak! Przed zastosowaniem tego owocu poturlaj go po stole i przekrój po skosie. Wyciśniesz z niej wtedy naprawdę wszystki soki. Spożywaj ją codziennie. I choć nie jest ona królową witaminy C (50 mg/100g) to doskonale łagodzi objawy przeziębienia i grypy, podnosi odporność i witalność. Zawiera sporo rutyny, więc zapobiega utracie witaminy C z organizmu, uszczelnia naczynia krwionośne i poprawia stan skóry naczynkowej.

czytaj więcej...
03.04.2017

Kosmetyki to za mało

Zapewne masz w swojej łazience lub toaletce co najmniej kilka produktów do pielęgnacji skóry. Zmywacz, tonik, serum, krem. Do tego puder, tusze, lotiony i maseczki. Nakładasz je na twarz, pod oczy, na szyję, na krostki, przebarwienia i naczynka. Powodów do tego, by mieć wiele różnych produktów jest tyle, co partii ciała i problemów. Świetnie, ale czy ten ogrom substancji i pomysłów na urodę da nam zamierzone efekty? Pomijam zabiegi kosmetyczne i lecznicze terapie dermatologiczne, bo to jest temat na inny artykuł.

czytaj więcej...

Instagram